Genel Program

ÇANAKKALE ULUSLARARASI KORO FESTİVALİ 2019 PROGRAM
CHANAKKALE NTERNATIONAL CHOIR FESTIVAL 2019 PROGRAMME

2 TEMMUZ/ JULY 2019
SALI –TUESDAY
AÇILIŞ TÖRENİ –OPENING CEREMONY
ÇOMÜ İÇDAŞ KONGRE MERKEZİ – COMU ICDAS CONGRESS CENTER
20.00

3 TEMMUZ / JULY 2019
ÇARŞAMBA-WEDNESDAY
SALON KONSERLERİ
HALL CONCERTS
ÇOMÜ İÇDAŞ KONGRE MERKEZİ – COMU ICDAS CONGRESS CENTER
11.00
ÇANAKKALE BARIŞ KOROSU – ÇANAKKALE-TÜRKİYE
HÜSEYIN AKIF TERZIOĞLU ORTAOKULU ÇOCUK KOROSU –ÇANAKKALE-TÜRKİYE
VAHİT TUNA ANADOLU LİSESİ GENÇLİK KOROSU – ÇANAKKALE-TÜRKİYE
FARKINDALIK KOROSU –ANKARA –TÜRKİYE
SEVDA CENAP AND MÜZİK VAKFI KADINLAR KOROSU –ANKARA-TÜRKİYE
13.00
APKORD ÇOCUK KOROSU –ANTAKYA -TÜRKİYE
FRANCOPHONE CHOIR OF THESSALONIKI – GREECE
KOROSA-ISPARTA-TÜRKİYE
MERSİN POLİFONİK KOROLAR DERNEĞİ UMUT IŞIĞI ÇOCUK KOROSU –MERSIN -TÜRKİYE
TRISON MIXED CHOIR – BRAILA -ROMANIA
16.00
FOLKLORE VOCAL FORMATION* DILMANA*- SOFIA-BULGARIA
MIXED CHOIR OF VAPOPOULIO CULTURAL CENTER OF MUNICIPALITY THESSALONIKI –GREECE
ÇUKUROVA DEVLET SENFONI ORKESTRASI ÇOKSESLI ÇOCUK KOROSU – ADANA-TÜRKİYE
GIRLS CHOIR *ST.CYRIL AND METHODIES* -VELES-MAKEDONIA
SEMİNER /SEMINAR
ÇOMÜ İÇDAŞ KONGRE MERKEZİ- COMU ICDAS CONGRESS CENTER
19.00
TÜRKİYE’DE ÇOCUK ŞARKISI BESTECİLİĞİ
CHILDREN'S SONG COMPOSER IN TURKEY
ÖĞR. GÖR. ÇİĞDEM AYTEPE – DR.ATİLLA ÇAĞDAŞ DEĞER-ANKARA-TÜRKİYE
SOKAK KONSERLERİ – OPEN-AIR CONCERTS
MORABBİN PARKI – MORABBIN PARK
21.30
APKORD ÇOCUK KOROSU –ANTAKYA –TÜRKİYE
HÜSEYIN AKIF TERZIOĞLU ORTAOKULU ÇOCUK KOROSU –ÇANAKKALE-TÜRKİYE
FARKINDALIK KOROSU –ANKARA –TÜRKİYE
SEVDA CENAP AND MÜZİK VAKFI KADINLAR KOROSU –ANKARA-TÜRKİYE
FRANCOPHONE CHOIR OF THESSALONIKI – GREECE
VAHİT TUNA ANADOLU LİSESİ GENÇLİK KOROSU –ÇANAKKALE – TÜRKİYE
CHOIR DNIPRО – NATIONAL *TARAS SHEVCHENKO* UNIVERSITY-KYIV–UKRAINE
MECSEK KÓRUS-PECS –HUNGARY
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ MÜZİK KULUBÜ KOROSU – İSTANBUL-TÜRKİYE
SUWALKI CHAMBER CHOIR *VIVA MUSICA* – POLAND
TOBAV YETIŞKINLER ÇOKSESLI KOROSU – İZMİR-TÜRKİYE
KOROSA – ISPARTA –TÜRKİYE
FOLKLORE VOCAL FORMATION DILMANA – SOFIA/ BULGARIA
GIRLS CHOIR *ST.CYRIL AND METHODIES* -VELES-MAKEDONIA

4 TEMMUZ / JULY 2019
PERŞEMBE – THURSDAY
SALON KONSERLERİ
HALL CONCERTS
ÇOMÜ İÇDAŞ KONGRE MERKEZİ – COMU ICDAS CONGRESS CENTER
11.00
BAYRAKLI BELEDIYESI KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU –İZMİR-TÜRKİYE
ÇAĞDAŞ MÜZIK DERNEĞI TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU- LEFKOŞA-TURKISH REPUBLIC OF NORTHERN
CYPRUS
ÇANAKKALE BELEDIYE TÜRK HALK MÜZIĞI KOROSU – ÇANAKKALE – TÜRKİYE
OPSTINSKI HOR *ZEJADIN ISMAILI* –LIPKOVO – R.N.MACEDONIA
ODTÜ MEZUNLARI TÜRK MÜZİĞİ KOROSU-ANKARA-TÜRKİYE
PAMUKKALE ÜNIVERSITESI TÜRK HALK MÜZIĞI KOROSU –DENİZLİ-TÜRKİYE
13.00
APKORD REGULARİS GENÇLİK KOROSU –ANTAKYA -TÜRKİYE
YOUTH CHOIR *CANTEMUS* – MOLDOVA
ANKARA KOLEJI MEZUNLAR KOROSU-ANKARA-TÜRKİYE
*RODNA PESSEN* CHILDREN CHOIR – PERNIK-BULGARIA
MERSIN BAROSU ÇOKSESLI KOROSU-MERSİN-TÜRKİYE
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ ÇOKSESLİ KOROSU- DENİZLİ-TÜRKİYE
MECSEK KÓRUS-PECS –HUNGARY
16.00
FEMALE ACADEMIC CHOIR SKC-NIS-SERBYA
SUWALKİ CHAMBER CHOIR *VIVA MUSICA* – POLAND
CHOIR DNIPRО – NATIONAL *TARAS SHEVCHENKO* UNIVERSITY-KYIV–UKRAINE
ZEKİ MÜREN ÇOKSESLİ KOROSU- BURSA –TÜRKİYE
ACADEMIC MIXED CHOIR SKC UNIVERSITY OF NIS-SERBYA
NİLÜFER ÇOCUK KOROSU –BURSA –TÜRKİYE
PANEL
ÇOMÜ İÇDAŞ KONGRE MERKEZİ- ÇOMU ICDAS CONGRESS CENTER
19.00
TÜRKİYE’DE KORO MÜZİĞİ
CHORAL MUSIC IN TURKEY
MODERATÖR / MODARATOR: MUSICOLOGIST ERSİN ANTEP – İSTANBUL- TÜRKİYE

SOKAK KONSERLERİ – STREET CONCERTS
MORABBİN PARKI – MORABBIN PARK
21.30
MIXED CHOIR OF VAPOPOULIO CULTURAL CENTER OF THESSALONIKI-GREECE
FEMALE CHOIR *ZLATNA LIRA* – TARGOVISTE-BULGARIA
APKORD REGULARİS GENÇLİK KOROSU –ANTAKYA –TÜRKİYE

APKORD ODA KOROSU –ANTAKYA-TÜRKİYE
FIRST BULGARIAN CHOIR *YANKO MOUSTAKOV* – SVISTOV –BULGARIA
ANKARA KOLEJİ MEZUNLAR KOROSU-ANKARA-TÜRKİYE
MERSİN BAROSU ÇOKSESLİ KOROSU-MERSİN-TÜRKİYE
MERSİN POLİFONİK KOROLAR DERNEĞİ NEVİT KODALLI YETİŞKİNLER KOROSU –MERSİN –TÜRKİYE
DMD GENÇLİK KOROSU –BURSA-TÜRKİYE
MIXED CHOIR *APRILOV –PALAUZOV* –GABROVO-BULGARIA
TOKI ANADOLU LISESI GENÇLIK KOROSU- ÇANAKKALE-TÜRKİYE
BAYRAKLI BELEDİYESİ KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU –İZMİR-TÜRKİYE
MERSİN ODA KOROSU-MERSİN-TÜRKİYE
ÇANAKKALE BELEDİYE TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU – ÇANAKKALE – TÜRKİYE
ÇAĞDAŞ MÜZİK DERNEĞİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU- LEFKOŞA- TURKISH REPUBLIC OF NORTHERN
CYPRUS
ODTÜ MEZUNLARI TÜRK MÜZİĞİ KOROSU-ANKARA-TÜRKİYE

5 TEMMUZ / JULY 2019
CUMA-FRİDAY
FESTİVAL YARIŞMA
FESTIVAL COMPETITION
ÇOMÜ İÇDAŞ KONGRE MERKEZİ – COMU ICDAS CONGRESS CENTER
KATEGORI -CATEGORY C – ÇOCUK KOROSU– CHILDREN CHOIR
11.30
NILÜFER ÇOCUK KOROSU –BURSA –TÜRKİYE
ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI ÇOKSESLİ ÇOCUK KOROSU – ADANA-TÜRKİYE
GIRLS CHOIR *ST. CYRIL AND CANTEMUS* -VELES-MAKEDONIA
MERSİN POLİFONİK KOROLAR DERNEĞİ UMUT IŞIĞI ÇOCUK KOROSU –MERSİN –TÜRKİYE
*RODNA PESSEN* CHILDREN CHOIR – PERNIK-BULGARIA
KATEGORİ –CATEGORY E – FOLKLORIK-FOLK
13.00
FOLKLORE VOCAL FORMATION* DILMANA*- SOFIA-BULGARIA
OPSTİNSKİ HOR *ZEJADIN ISMAILI* –LIPKOVO – R.N.MACEDONIA

KATEGORİ -CATEGORY D – HOMOJEN ERKEKLER-KIZLAR VE KARMA GENÇLIK KOROSU
HOMOGENEOUS BOYS- GIRLS AND MIXED YOUTH CHOIR
13.45
ZEKI MÜREN ÇOKSESLI KOROSU- BURSA -TÜRKİYE
YOUTH CHOIR *CANTEMUS* – MOLDOVA
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ ÇOKSESLİ KOROSU – DENİZLİ-TÜRKİYE

KATEGORİ -CATEGORY A – HOMEJEN KADIN – ERKEK KOROSU -HOMOGENOUS CHOIRS-WOMEN
AND MEN
15.00
FEMALE ACADEMIC CHOIR SKC-NIS-SERBYA
KATEGORİ –CATEGORY B – YETIŞKINLER KARMA KORO- ADULTS MIXED CHOIR
16.30
TRISON MIXED CHOIR –BRAILA -ROMANIA
MECSEK KÓRUS-PECS –HUNGARY
MERSİN BAROSU ÇOKSESLİ KOROSU-MERSİN-TÜRKİYE
SUWALKI CHAMBER CHOIR *VIVA MUSICA* – POLAND
CHOIR DNİPRО – NATIONAL *TARAS SHEVCHENKO* UNIVERSITY-KYIV–UKRAINE
ACADEMIC MIXED CHOIR SKC UNIVERSITY OF NIS-SERBYA
AÇIK HAVA KONSERLERİ – OPEN -AIR CONCERTS
MORABBİN PARKI –MORABBIN PARK
21.30
NİLÜFER ÇOCUK KOROSU –BURSA –TÜRKİYE
MERSİN POLİFONİK KOROLAR DERNEĞİ UMUT IŞIĞI ÇOCUK KOROSU –MERSİN –TÜRKİYE
FEMALE ACADEMIC CHOIR SKC-NIS-SERBYA
ÇANAKKALE BARIŞ KOROSU – ÇANAKKALE-TÜRKİYE
YOUTH CHOIR *CANTEMUS* – MOLDOVA
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU –DENİZLİ-TÜRKİYE
NİLÜFER VOKAL TOPLULUĞU –BURSA-TÜRKİYE
NİLÜFER ÇOCUK KOROSU –BURSA –TÜRKİYE
ACADEMİC MIXED CHOIR SKC UNIVERSITY OF NIS-SERBYA
ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI ÇOKSESLİ ÇOCUK KOROSU – ADANA-TÜRKİYE
TRISON MIXED CHOIR – BRAILA –ROMANIA
ZEKİ MÜREN ÇOKSESLİ KOROSU- BURSA -TÜRKİYE
*RODNA PESSEN* CHILDREN CHOİR – PERNIK-BULGARIA
OPSTINSKI HOR *ZEJADIN ISMAILI* –LIPKOVO – R.N.MACEDONIA
ÇOKFONİK –ADANA-TÜRKİYE
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ ÇOKSESLİ KOROSU – DENİZLİ-TÜRKİYE

6 TEMMUZ / JULY 2019
CUMARTESI -SATURDAY
SEMINER –SEMINAR
ÇOMÜ İÇDAŞ KONGRE MERKEZİ- COMU ICDAS CONGRESS CENTER
11.00
ÇOKSESLİ KORO MÜZİĞİNİN KÖKENİ – THE ORIGINS OF POLYPHONİC CHOİR MUSİC
PROF.DR. YAVOR KONOV – SOFIA-BULGARIA
SALON KONSERLERİ
HALL CONCERTS
ÇOMÜ İÇDAŞ KONGRE MERKEZİ – COMU ICDAS CONGRESS CENTER
13.00
APKORD ODA KOROSU –ANTAKYA-TÜRKİYE
DMD GENÇLİK KOROSU –BURSA-TÜRKİYE
NİLÜFER VOKAL TOPLULUĞU –BURSA-TÜRKİYE
YEDITEPE ÜNIVERSITESI MÜZIK KULÜBÜ KOROSU –ISTANBUL-TÜRKİYE
ÇOKFONİK-ADANA-TÜRKİYE
FIRST BULGARIAN CHOİR *YANKO MOUSTAKOV* – SVISTOV –BULGARIA
16.00
FEMALE CHOIR *ZLATNA LIRA* – TARGOVISTE-BULGARIA
MERSIN ODA KOROSU –MERSIN-TÜRKİYE
TOBAV YETİŞKİNLER ÇOKSESLİ KOROSU – İZMİR – TÜRKİYE
MIXED CHOIR *APRILOV –PALAUZOV* –GABROVO-BULGARIA
MERSİN POLİFONİK KOROLAR DERNEĞİ NEVİT KODALLI YETİŞKİNLER KOROSU –MERSİN –TÜRKİYE
ÖDÜL VE KAPANIŞ TÖRENİ – AWARDS & CLOSING CEREMONY
ÇOMÜ İÇDAŞ KONGRE MERKEZİ – COMU ICDAS CONGRESS CENTER
20.00

PARTY
ARDES ÖĞRENCİ YURDU – ARDES STUDENT DORMITORY
22.00

You must be logged in to post a comment.