Sadece çoksesli korolar katılabilir.

( İki , üç  ve daha çok ses korolar-çocuk, gençlik, yetişkin -karma – kadın- erkek- proje koroları ,çocuk koroları tek sesli kabul edilmektedir. )


Koro üyelerinin sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur.

Başvurmak için online başvuru yapmak, koronun ve koro şefine ait CV ve fotoğrafı, ayrıca koronun yakın tarihe ait ses kaydı ya da konser kayıtları gönderilmelidir.

Sizden istenen bu materyallerin mail ile iletilmesi gerekmektedir. İletişim kurmayan ve gerekli bilgileri göndermeyen koroların başvuruları değerlendirilmemektedir.

canakkalekorofestivali@gmail.com


Festival Ücreti 

5 Gece Konaklama

Kahvaltı

Festivale katılım katkı payı

Festival etkinliklerine ücretsiz katılım

Festival kapanış partisi

500 TL ( Kişi başı )


Festival ücreti iki eşit taksit şeklinde alınacaktır. Dileyen korolar tek seferde ödeme yapabilirler.

Ön rezervasyon ödemesi, Başvuru kabulü tarihinden itibaren 30 gün içindeki ilk taksit tutarının ödenmesi gerekmektedir.

İkinci taksit son ödeme günü: 20 Haziran 2020’dir.

İlk ödeme ile ikinci ödeme tarihi arasında festivale katılmaktan vazgeçen korolar ilk taksit tutarının  %30’nu geriye alabilirler.

İkinci taksit ödeme tutarından sonra rezervasyonlarını tam olarak tamamlayan korolarımız festivale katılmada vazgeçme ya da gelmeme durumunda herhangi bir geriye ödeme talep edemeyeceklerdir.


Başvuru Gönderimi için Son tarih : 30 Mayıs 2020 


Resmi açılış seremonisi 7 Temmuz 2020 Salı günü, Kapanış Töreni 11 Temmuz 2020 Cumartesi günü yapılacaktır.

Organizasyon Komitesi detaylı programı 2 Haziran 2020’den sonra yayınlayacaktır.


Seyahat, konaklama, yemek ve Çanakkale Şehir içi ulaşım masrafları katılacak koro tarafından karşılanacaktır.

Koro, Festivale başvuru yaptığında, Festival boyunca kaydedilecek tüm materyallerin kullanım hakkını Festivale verdiğini kabul etmiş sayılır.

Organizasyon Komitesi programda son anda her türlü lojistik değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Festival kültürü ve organizasyonu açısından en az 3 gün ( 3 gece konaklama) zorunluluğu vardır.

Her yıl organizasyon edilecek festivalde , 2020 yılında sadece serbest performans paylaşımı ,2021 yılında serbest performans ve  yarışma organizasyonu gerçekleşecektir.

Korolar,festival bünyesinde iyi donanımda otel konforunda şehir yurtlarında iki ve üç kişilik odalarda konaklama yapmaktadırlar.

Katılımcı korolar konaklama yerlerine 7 Temmuz 2020 günü öğleden itibaren giriş yapabilir, 12 Temmuz 2020’de ,saat 12.00’ye kadar odaları teslim etmek zorundadır.Bu günler ve saatlerin dışındaki giriş ve çıkışlarla ilgili ödemeler koro ve koristlerin kendilerine aittir.

Katılımcı Korolar festival açılış, kapanış törenlerinde yer alması zorunludur.

Katılımcı korolar festival ödentileri için belirlenecek ödeme takvimine uymayı kabul etmiş olurlar. Hesap numaraları ayrıca gönderilecektir.

Festival Koroları Ödeme Planlarını gerçekleştirip, kamuoyuna festival korolarının ilanından sonra festivale katılamayacaklarını bildikleri takdirde geri ödeme alamayacaklarını kabul etmiş sayılırlar.


Katılımcı korolar bağımsız olarak konaklama organizasyonu yapamazlar. Konaklama opsiyonları festival organizasyonunun kendisine aittir. Bu yapıda organizasyon yapan koroların başvuruları geçersiz sayılır.

Festivalin tüm günlerinde korolar festival etkinliklerini takip etmek ve etkileşime açık olmaları gerekmektedir.

Gezi turları için çeşitli firmaların oluşturduğu parkur ve fiyat önerileri festivale gelmeden önce korolara mail yolu iletilecektir.

Genel olarak festivali etkinlikleri izlemeyen ve festival kültürüne zarar verdiği tespit eden korolar festival dışı bırakılırlar.

Katılımcı korolarının Çanakkale’ye geliş ve Çanakkale şehir içi ulaşımlarının kendilerine ait olduğunu kabul etmiş sayılırlar. Dileyen korolar festival organizasyon kuruluna talepleri doğrultusunda Çanakkale içinde otobüs kiralanması hususunda yardımcı olabileceklerdir.

Festival kapsamındaki tüm konser vb. performans etkinliklerinin video-fotoğraf vb.  çekimleri belirlenen bir firma tarafından yapılmakta olup , korolarımız koro başı ücret ödeyerek temin yoluna gidebilmektedirler.

Katılımcı korolar, salon konserlerinde en az “10 dk” en fazla “20 dk” performans sergileyebileceklerdir. Katılımcı Korolar Salon konserlerinde resmi koro kıyafetleri ile sahnede yer almayı kabul etmiş sayılırlar.

Katılımcı Korolar festival kapsamı içindeki repertuvarlarında siyasi vb .yapıda eserler seslendiremezler. Performanslar sırasında bu içerikte mesaj ve görseller kullanamazlar.

Festival Kurulunun belirleyeceği “FESTİVAL GENEL PROGRAMINA” tüm katılımcı koroların uyması zorunludur.

Festival komitesi tarafından belirlenmiş ve öncesinden gönderilmiş ” Festival Mecburu Eser ve Ortak Eserlerin ” festivale katılımdan önce hazır olmasını kabul etmiş sayılırlar. Eserler Ocak ve Nisan ayı içerisinde gönderilecektir.


Katılımcı korolar, festival performansları dahilinde teknik destek ihtiyaçlarını festival süreci başlamadan önce mutlaka “koro rehberi” aracılığı ile talep etmeleri gerekmektedir.

Katılımcı Koro Gruplarının Çanakkale’ye gelişlerinden sonra konaklama vb anlarda özel isteklerinin karşılanmayacağını festival koroları kabul etmiş sayılırlar.

Festival kapsamında koroların her tür performans-görsel vb. kayıtlarının, çeşitli basın-medya- internet ve sosyal ağ vb. ortamlarda festival komitesi gerekli gördüğü zamanlarda kullanım haklarına sahiptir.

Katılımcı korolar ile festival hazırlık süreçleri koro sorumlusu yada koro şefi ile özelikle mail haberleşme ağı ile iletişim sağlanacaktır. Haberleşme ağının hızlı olması festival süreci açısından önemlidir.

Festival Kitapçığı için gerekli olan yüksek çözünürlükte “koro – koro şefi” fotoğrafı ile “koro-koro şefi özgeçmiş” ,“koro repertuvarı” bilgileri en geç 5 Haziran 2020 tarihine kadar mail ile tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. ,

( Koro- Koro Şefi Özgeçmiş bilgileri boşluklu en fazla 1000 karakter olmalıdır)


Festival genel programı detaylı olarak planlandıktan sonra koronuzun sahne alacağı zamanlar sizlere iletilecek ve teyit alındıktan ya da revize edildikten sonra ilk olarak festival organizasyon kurulu tarafından kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Festival Koroları Mayıs ayında bir organizasyon ile ilk olarak Festival Organizasyon Kurulu tarafından kamuoyu ile paylaşılacaktır. Korolarımızın öncesinde kamuoyu ile bilgi paylaşmamaya özen göstermesi beklenmektedir.

Festival komitesi gereklilik dâhilinde festival programını ve şartları değiştirme hakkına sahiptir.

Genel ve Teknik Bilgilerin yeterince okunmaması sonucunda doğacak aksaklıklardan festival organizasyon kurulu sorumlu değildir.

Genel bilgi akışı için canakkalekorofestivali@gmail.com mail adresi kullanılmaktadır.